Appaloosa Horse Ranch Logo
  
home      kontakt      Česky      English   

 

 

 

Aktuality

 

»Přejeme krásné a pokojné vánoční svátky protkané radostí a kouzelnými chvílemi a v příštím roce ve všech oblastech posun k lepšímu!«

 

 

1. 12. 2019 Tento den odešel do psího Ráje Alone Boy od Hradu Kaltenštejnu, kterého všichni znali pod jménem Dort. Dortík měl 13 let a zemřel ve spánku. Byl to bezva parťák.

 

»PŘEJEME KRÁSNÉ A POKOJNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY, HODNĚ ŠTĚSTÍ A PEVNÉ ZDRAVÍ V ROCE 2017!«

 

 

5. 4. Dočkali jsme se ještě jednoho letošního hříbátka. Je to hřebeček, pořádný macek a s ladnými pohyby. Máma: Emily Dream Art.

 

8. 2. Na pastvinách je o přírůstek víc. Potomek klisničky The First Spring Day se má k světu. Tentokrát je to taková Zasněženka.

 

»PŘEJEME VESELÉ, POKOJNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY, HODNĚ ŠTĚSTÍ A PEVNÉ ZDRAVÍ V PŘÍŠTÍM ROCE!«

 

 

22. 6. 7. 6. Im Not Q Less porodila hřebečka. Nadějný hnědáček s bílou dekou ale do týdne o svou mámu přišel. Pro něj i pro nás to byla obrovská ztráta. Viki zemřela na těžkou koliku. Nepodařilo se ji zachránit, ale mimčo zatím ano. Ujala se jej teta Springy. S jejím o čtrnáct dní starším hřebečkem jsou si prcci spolu podobní skoro jako dvojčata.

 

28. 5. Na pastvinách je o přírůstek víc. Týdenní potomek klisničky The First Spring Day se má k světu. Podívejte se na fotky, jak rozumně kouká.

 

16. 3. Za dva dny to bude týden, co se Emilce ve 14:30 hodin podařilo přivést na svět hezky vybarvenou a šikovnou klisničku. Zatím se má k světu a prohání maminu po ohradě. Koze Apolence se zase 9. 3. pro změnu oproti loňsku podařili dva kozlíci. Jeden je černý jako čert a druhý v barvě bílé kávy.

 

7. 4. V dubnu opět můžete shlédnout práci Václava Bořánka. Kurz II. proběhne 26. dubna 2014 opět na Ranči Orel v Jeseníkách. Podrobnosti zde.

 

28. 7. Máme dva nové přírůstky, tentokrát v mužském vydání. 20. 5. se narodil kobylce The First Spring Day "pěkně vykutálený" hřebeček AHR Crazy Mojo a 6. 7. zasloužilá mamina Im Not Q Less porodila pěkně vybarveného klučíka AHR Crazy Norm alias Normena. Koze Apolence se zase pro změnu podařily dvě bílé kozičky.

 

»PŘEJEME VESELÉ, POKOJNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY A V PŘÍŠTÍM ROCE NAPLNĚNÁ OČEKÁVÁNÍ!«

 

 

21.10.2012 Tak se nám letos stihlo narodit ještě jedno hříbátko. AHR Lucky J Walker se narodil do krásného babího léta. Matka Emily byla jako prvorodička při porodu statečná a přes počáteční nesnáze vše výborně zvládla.

 

22.8.2012 Příznivcům turistiky na koních nabízíme velmi podrobné informace o koňských stezkách v okolí Jeseníku a Černé Vody. Můžete si pohodlně z domova naplánovat celý trip. Stačí kliknout v levé nabídce na odkaz KOŇSKÉ STEZKY.

 

22.8.2012 Protože jsou pro koníky některé letní dny úmorné, udělá jim dobře koupel. Hříbátka se velice rychle naučila, že voda je pohoda.

 

3.7.2012 27. června klisna Im Not Q Less porodila hezky osvalenou kobylku se srandovníma ponožkama. 3 jsou bílé a jedna černá.

 

23.5.2012 18. května se na ranči vyklubal další malý zázrak. Hřebeček Joy měl hned chvíli po narození kolizi s ohradníkem, který ho oddělil od mámy Springy. Trpělivě ale oba vyčkali každý na své straně ohradníku na záchranu. V seznamování se světem už udělal za těch pár dní velký pokrok.

 

5.2.2012 Ve fotogalerii jsou nové fotečky koní a Dorta. Za koláže děkujeme Míše Vrbové.

 

»PŘEJEME VESELÉ, POKOJNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY A V PŘÍŠTÍM ROCE NAPLNĚNÁ OČEKÁVÁNÍ!«

 

 

9.9.2011 Na výstavě v Pardubicích bylo krásné počasí a příjemná atmosféra. Reprezentovali nás nakonec podle plánu Crazy Legs Luck, The First Spring Day a jejich potomek AHR Children's Day. Taková "normální Appaloosí rodinka". V galerii si můžete prohlédnout i ostatní fotografie.

 

25.8.2011 Výstava Koně v akci 2011 na dostihovém závodišti v Pardubicích bude probíhat ve dnech 2.-4.9.2011. Připravujeme se na výjezd. Tentokrát s sebou vezmeme i 3-měsíčního hřebečka AHR Children's Day. Pokud se Vám líbí na fotkách a přemýšlíte o jeho koupi, budete mít vyjímečnou příležitost podívat se na něj v Pardubicích, abyste nemuseli vážit dlouhou a samostatnou cestu až k nám, do zapomenutých končin při hranicích s Polskem. Pokud byste si zapoměli z domu opsat naše telefonní číslo, na boxe hříběte bude uvedeno, nemusíte mít tedy obavy, že se s námi případně nezkontaktujete.

 

1.8.2011 Na letošní Appa Show jsme se bohužel s našimi koníky nepodívali, ale zástupce potomstva jsme zde měli, a to hned 3. Na prvním snímku vidíte potomka kobylky Im Not Q Less - Im Not Cody Less. Na snímku druhém je potomek hřebce Crazy Legs Luck - Thoka Chu a na snímku třetím je potomek předešlých dvou jmenovaných rodičů a první hříbátko z Appaloosa Horse Ranch - AHR Crazy Ash. Ta vyhrála ve třídě FPD klisny první místo, Thoka Chu byla druhá.

 

15.7.2011 Dva měsíce očekávané hříbátko je na světě! Nová klisnička se barvou hodí ke své historii v původu - je ČB.

 

3.7.2011 Poslední den v červnu jsme vyrazili na dlouhou cestu až pod horu Říp. Tam na nás čekala Emily - nová krev do chovu. Zvládla bravurně nastoupení do přepravníku, dlouhou cestu i první dny v novém prostředí. Je pozitivní, že se koním ze stáda zdá být sympatická. Mrkněte na fotečky:

 

1.6.2011 Letošní první přírůstek je krásně vybarvený hřebeček, který se vyklubal na svět právě na Den dětí.

 

28.5.2011 Přidali jsme do fotogalerie nové fotky. Podívejte se!

 

25.5.2011 Další letos 4-letá tentokrát dcera Crazyho a Vicky jménem AHR Crazy Ash vypadá a tváří se jako elegantní dáma :o).

 

16.5.2011 Letos 4-letá dcera Crazyho se u nových majitelů pěkně vybarvuje. Na první fotce je jako odstávče a na dalších pro srovnání ze současnosti.

 

1.5.2011 Do stáda chystáme přivézt novou chovnou klisnu. Z tohoto důvodu snižujeme při rychlém jednání prodejní cenu AHR Crazy Eye na 48 000,- Kč.

 

17.4.2011 Pro majitele FPD klisen nabízíme ZVÝHODNĚNÝ PŘIPOUŠTĚCÍ POPLATEK

 

15.4.2011 Hipocentrum Koryčany již více jak 20 let nabízí letní i jarní prázdninové pobyty. Přijeďte kdykoliv- nabídka pro děti nebo rodiče s dětmi na www.hipo.cz. CO TŘEBA VELIKONOCE NA KONI? MŮŽETE PŘIJET NA MINITÁBOR SAMI, NEBO I S RODIČI. VÍCE ZDE: http://www.hipo.cz/velikonoce-sedle.

 

26.3.2011 16.3.2011 se koze Apolence narodili dva bílí kozlíci :o). Prospívají a rostou jako z vody.

 

11.3.2011 Do fotogalerie byly přidány nové fotečky Crazyho, Vicky (Im Not Q Less), Springy, Honey a jejich psího kamaráda Dorta. V sekci "fotogalerie/ koně/ostatní" je také něco nového. Tak se podívejte.

 

3.3.2011 Mezinárodní žebříček nejúspěšnějších závodících appaloos v každé disciplině je každoročně sestavován podle vyhraných ApHC bodů v oficiálně uznaných závodech, tzv. ApHC Approwed Shows. Tyto závody podléhají americkým pravidlům, proto jsou srovnatelné napříč kontinenty, udílení bodů má svá jasná pravidla a záleží především na počtech koní zúčastněných v jednotlivých soutěžních třídách. Za sezonu 2010 bylo do žebříčku zařazeno celkem deset českých zástupců appaloos. Nejúspěšnější dvojicí byli valach I´m Not Cody Less (syn naší Im Not Q Less) s majitelkou a jezdkyní Blankou Slavíkovou. Vyhráli a krásnou přezku si odnesli za disciplínu Trail, bodovali na předních místech mezi amatérskými jezdci i v Halteru, Hunteru a W. Pleasure.

 

 

10.2.2011 Podívejte se, jaká kobylka roste z AHR Crazy Day u své současné majitelky.

 

9.1.2011 Chovatelé Appaloos si brzy budou moci nechat ověřit, jestli je nebo není u jejich mladých koní, kteří se momentálně jeví bez Appaloosích znaků, přítomen "leopardí gen" a rovnou je správně zaregistrovat. Nový DNA test také rovnou může přesně identifikovat koně, kteří jsou homozygotní pro LP gen. Podrobnosti si přečtěte v sekci "recenze článků - výzkum LP genu".

 

4.1.2011 Ve fotogalerii najdete nové zasněžené fotografie s koníky.

 

»PŘEJEME VESELÉ, POKOJNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY A V PŘÍŠTÍM ROCE NAPLNĚNÁ OČEKÁVÁNÍ!«

 

 

14.9.2010 Blíží se konec sezóny a s ním i každoroční Hubertovy jízdy. Jednu pozvánečku k návštěvě Orlických hor máme tady.

 

4.8.2010 Příznivce westernového zápolení zveme na "B" závody do Černé Vody. Je to náš tradiční Černovodský pohár, který se koná 21.8.2010 na aréně ECORANCH N.a.3. v Černé Vodě.

F Propozice

Zde si můžete stáhnout přihlášku:

F Přihláška

F Pozvánka

 

2.8.2010 Nabízíme k prodeji plnokrevnou klisnu Delassi, která má 13 let a je březí po Crazym. Více si přečtěte v sekci koně na prodej.

 

1.8.2010 se hřebec Crazy zúčastnil pod vedením Anety westernových závodů "C" + "D" v Deštném v O.H. Startovali ve Western Horsemanship Open "C" a v Reining Open "C". V obou diciplínách obsadili druhé místo.

 

1.7.2010 Pokud sháníte mladou Appaloosa klisnu, můžete se podívat i na tento inzerát.

 

15.5.2010 se v Černé Vodě na aréně ranče ECORANCH N.A.3 konají westernové závody v kategoriích "C" a "D".

Zveme všechny příznivce koní i western a country stylu na 15.5.2010 do Černé Vody!

Westernové závody "C" a "D" 15.5.2010

F Propozice

Zde si můžete stáhnout přihlášku:

F Přihláška

 

»Prodáme loňská hříbata za ceny s výraznou slevou! Hřebeček AHR Crazy Forenoon - sleva 50%, kobylka AHR Crazy Eye - sleva 20%.«

 

 

Přišlo jaro a s ním i nové přírůstky do stáda. Jsou to dvě kobylky. Delinčino hříbátko se narodilo 29.3.2010 před půlnocí a Vikiščino 3.4.2010 před polednem.

 

 

Před měsícem se kozeně Apolence narodila 2 kůzlátka - kozlík a kozička. Zatím jsme nechtěli zveřejňovat tuto novinku, abychom nezakřikli, že žijí. Měli těžký začátek, protože se narodili do těch největších mrazů. Byli oba stateční a zvládli to. Teď skotačí kolem maminky, rostou jako z vody a užívají si přírody bez sněhu.

 

Máte zájem o registrování Vaší Appaloosy do programu FPD? Pokud nevíte, zda by Váš koník splňoval požadavky pro zařazení do tohoto programu, můžete si prolustrovat jeho předky podle návodu v odkazu recenze článků.

 

»KRÁSNÉ, ŠŤASTNÉ VÁNOCE A ZDRAVÍČKO V NOVÉM ROCE!«

 

 

»Prodej hříbat 2009. Ke každému hříběti doprava po celé ČR zdarma, ohlávka s vodítkem Tattini a odčervovací pasta Equimax.«

 

Crazy a Springy prezentovali ranč na výstavě Koně v akci - Uniformy v sedle, která se konala 4.-6. září v Pardubicích.

 

Toricon Černovodský pohár 2009 letem světem... Odkaz na YouTube

 

Propagujeme činnost první záchranné služby pro koně a velká zvířata. Pro více informací si najděte kontakt v kolonce Odkazy.
Horse Emergency je nestátní záchranná organizace provozující první mobilní ambulanci na záchranu zraněných, nemocných nebo týraných velkých zvířat. Klademe si za cíl co nejvíce zlepšit pohodu (welfare) postižených zvířat v průběhu manipulace a transportu při záchranných akcích. Také co nejrychleji a nejhumánněji dopravit zraněné či nemocné zvíře do bezpečí nebo k odbornému ošetření. Motivací pro tuto činnost nám jsou skvělé zkušenosti s podobnými záchrannými službami v zahraničí.

 

22.8.2009 se v Černé Vodě na aréně ranče ECORANCH N.A.3 uskuteční westernové závody v kategorii "B", tedy jeden z kvalifikačních závodů na Mistrovství ČR ve westernovém ježdění.

Zveme i Vás na 22.8.2009

F Pozvánka

Westernové závody "B" 22.8.2009

F Propozice

Zde si můžete stáhnout přihlášku:

F Přihláška

 

Appa Show 2009 se účastnila AHR Crazy Day v majetku Lucky Jaré. Ve fotogalerii v sekci Ze závodů a akcí se můžete podívat, jak moc to holkám slušelo.

 

Povodně řádily všude okolo. Nás zasáhla pouze přívalová vlna na Indiánské louce, kam se chodívají koníci pást. Tentokrát tam ale už měli spaseno a na louce stál stanový tábor. Z louky se v jednom okamžiku stala řeka. Podívejte se do fotogalerie - ranč.

 

Hřebec Crazy Legs Luck bude do konce července v Mariánských Lázních. Připouštění je možné po dohodě i tam.

 

Nové foto příspěvky ve fotogalerii - v sekci Ze závodů a akcí. Autorem fotografií je Míša Vrbová.

 

Velice se omlouváme, ale stále se nám nepodařilo zprovoznit e-mailovou adresu info@appaloosas.cz. Pokud nás chcete kontaktovat, pište na bo-fka@seznam.cz nebo do návštěvní knihy.

 

Nové fotky přibyly také v sekci Fotogalerie - psi. Mrkněte na letící Dort :o)

 

Podívejte se na nové fotečky ve fotogalerii. Na prodej jsou dvě letošní hříbátka!

 

A máme tady prvního kluka! Vicky si sice dávala na čas, ale zato jej vymalovala pečlivě. Narodil se 22.4.2009 v 9:00 hodin dopoledne.

 

16.5.2009 se v Černé Vodě na aréně ranče ECORANCH N.A.3 uskuteční westernové závody v kategorii začínajících jezdců, tedy v kategorii "D", a také těch trochu více zkušených koní či jezdců, licentovaných, a to v kategorii "C".

Westernové závody "D" + "C" 16.5.2009

F Propozice

Zde si můžete stáhnout přihlášku:

F Přihláška

 

Deli je konečně zase maminkou. 10.4.2009 se jí narodila krásná a velmi milá klisnička. Zatím je jednobarevná, tak uvidíme, co si schovává "pod pokličkou", jaké barevné překvapení nám nachystá.

 

Každým dnem očekáváme nové přírůstky do stáda. Budeme Vás informovat okamžitě, jakmile se něco vyloupne na svět :o). Včetně fotografií, samozřejmě. Kobylky si dávají na čas a napínají nás. Nezbývá než čekat.

 

Kozena Apolenka je opět máma. V pátek 6.3.2009 dopoledne porodila 2 kůzlátka. Jsou to kozlíci, střapatí, chlupatí a mají se k světu. Počasí sice není zrovna nejkrásnější, ale je teplo. Tak se kozlíci snažte! :o)

 

Tip na dárek pro majitele koníků - provazová výstroj na koně! Najdete v odkazech.

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a šťastný rok 2009!

 

V neděli 16.11.2008 se AHR Crazy Day odebrala do svého nového domova, kterým je obec Pátek na Lounsku.

 

Právě rozšiřujeme naše stránky o recenze zajímavých článků z oblasti chovu Appaloos.

 

1.11. 2008 jsme se rozloučili s jezdeckou sezónou na našem tradičním Trebuhovi. Koníci místních rančů se se svými jezdci a vodiči sešli na aréně ranče N.a.3. a zkusili si pár trailových překážek. Naše hříbátka Day a Copy byla šikovná, všechno holky zvládly na jedničku. Pod jezdcem se předvedla pětiletá Springy. Také ona všechny netradiční překážky prošla bez zaváhání.

 

V sekci Koně na prodej naleznete novou nabídku.

 

Chystáme se na další mezinárodní výstavu. Tentokrát to bude v Lysé nad Labem 19.-21. září 2008.

 

5.-7.9.2008 proběhla v Pardubicích mezinárodní výstava Koně v akci, na které jste nás mohli vidět v hlavním programu při ukázkách westernového ježdění a na nástupu, v doprovodném programu potom při práci s mladým koněm v kruhovce a při nakládání do přepravníku.

 

3. ročník westernových závodů v Černé Vodě Steelcom Trophy 2008 hodnotí většina zúčastněných jako velmi vydařený den. Pořadatelé sice s obavami vzhlíželi k obloze, ale předpovědi o přívalových deštích se naštěstí nevyplnily a tak na arénu Ekoranče N.A.3 odpoledne dokonce svítilo slunce.
O pohár pro celkového vítěze bojovalo 30 dvojic jezdec-kůň, viděli jsme úctyhodných 95 startů během 20 disciplín. Výkony soutěžících hodnotila rozhodčí MVDr Veronika Živnová a Mgr. Jana Bílková. Vítězný pohár si nakonec odnesla Jitka Mlčochová s koněm Countess Bounty z Radiměře. Během odpoledne se kolem arény sešlo a povzbuzovalo přes 500 diváků a byli jsme mile potěšeni, kolik mají koně a westernový sport na Jesenicku příznivců. Nejmladší diváky nejvíce nadchli koně, na kterých se mohli svézt.
Děkujeme všem, kteří přispěli pomocnou rukou, radou, financemi a dary k bezproblémovému průběhu závodů.

 

 

10.8.2008 jsme se zúčastnili Středoevropského poháru MEC 2008 v polské Karpaczi, kde Bohdana Krzystková na hřebci Crazy Legs Luck spolu v týmu s Renkem a Karlou Gabrielovými obsadili 1. místo v soutěži Team Penning.

 

23.8.2008 se v Černé Vodě na aréně ranče ECORANCH N.A.3 uskuteční již třetí ročník westernových závodů

Steelcom Trophy 2008.

F Pozvánka

F Propozice

Zde si můžete stáhnout přihlášku:

F Přihláška

 

O víkendu 19.-20.7. jsme se zúčastnili Appaloosa Show 2008 na Nové Americe u Jaroměře. Bylo tam přepuntíkováno a program nabitý. AHR reprezentovala Aneta se Springy.

 

Napište nám své vzkazy do Knihy návštěv

 

»Prodej hříbat za VELMI výhodné ceny!«

 

12.4.2008 - Heřman - zahájení jezdecké westernové sezóny v Černé Vodě - pořádá WRC Černá Voda

 

3.4.2008 - narodilo se letošní první hříbátko - AHR Crazy Day

 

 

 

©2008  Appaloosa Horse Ranch
e-mail: bo-fka@seznam.cz