Appaloosa Horse Ranch Logo
  
home      kontakt      Česky      English   

 

 

 

Zabezpečení

Přeprava koní

Přepravu koní v zájmovém území mohou po dohodě zajišťovat jednotlivé jezdecké stanice, ačkoli tuto službu oficiálně nenabízí. Kromě těchto lokalit zajišťuje transport koní Appaloosa Horse Ranch v Černé Vodě (majitel: Bohdana Krzystková; telefon: + 420 737 648 478).

Veterinární služby

Pokud dojde k závažnému zranění koně, je možné využít Horse Emergency – projekt první záchranné služby koní, hospodářských a ZOO zvířat. Jde o nestátní záchrannou organizaci provozující mobilní ambulanci na záchranu zraněných, nemocných nebo týraných velkých zvířat. Zajišťují akutní rychlou veterinární pomoc, neakutní převoz pacientů, pohotovostní službu a odchyt volně pobíhajících zvířat. Oblast působení je rozšířena na celou Českou, Slovenskou, Polskou a Rakouskou republiku (http://www.konskazachranka.cz/).

Veterinární kontakty

Podkovářské a sedlářské služby

Základní korektura kopyt a jednoduché úpravy podkov mohou být prováděny jezdci samotnými nebo osobami v jezdeckých stanicích. Pokud bude potřeba pro úpravu kopyt specialista, doporučují se kontakty z níže uvedené tabulky. Jezdecký klub při Střední odborné škole a Středním odborném učilišti zemědělském v Horních Heřmanicích poskytuje také služby sedlářské.

Podkovářské a sedlářské kontakty

 

 

©2008  Appaloosa Horse Ranch
e-mail: bo-fka@seznam.cz